Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 28 listopada 2011
  • 29 listopada 2011
  • wyświetleń: 19649

Zmiana prezesa w fabryce Elwo

Andrzej Hołda, prezes reaktywowanej wiosną tego roku fabryki elektrofiltrów Elwo z Pszczyny, podał się do dymisji.

elwo 2011
Fabryka elektrofiltrów Elwo · fot. Joanna Karwacka / pless.pl


Dzięki pracy Andrzeja Hołdy, zakład został odbudowany i ma zapewnione zamówienia na najbliższe kilka miesięcy. Spółce udało się także odzyskać zaufanie i kontakty handlowe u najbardziej prestiżowych klientów w sektorze energetycznym. Kierowanie firmą przejął jej właściciel i szef rady nadzorczej Ryszard Szajter.

O upadłości obejmującej likwidację majątku Elwo, wówczas w 95 proc. spółki zależnej Rafako, sąd zadecydował w lutym 2009 r. Pszczyńska spółka nie była w stanie rozliczyć się z kontraktów na opcje walutowe, które zawarła z kilkoma bankami.

Firmę od syndyka masy upadłościowej wykupił Ryszard Szajter, związany m.in. ze spółkami Farby Kabe Polska oraz Interchem Katowice, których jest prezesem. Spółka koncentruje się na produkcji urządzeń odpylających, głównie elektrofiltrów dla kontrahentów krajowych i zagranicznych. Oferta Elwo jest skierowana do przedsiębiorstw z branży paliwowo-energetycznej, przemysłu budowlanego, chemicznego, mineralnego oraz elektromaszynowego.

new / pless.pl, źródło: wnp.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.