pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 7 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7523

153 osoby w kwarantannie domowej na terenie powiatu pszczyńskiego

W kwarantannie domowej na terenie powiatu pszczyńskiego przebywają 153 osoby. Mieszkańców objętych kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach jest 21.

Pszczyńska policja kontroluje 135 adresów na terenie powiatu pszczyńskiego, pod którymi przebywają 153 osoby objęte kwarantanną domową (stan na 7 kwietnia, godz. 8.00). 21 mieszkańców naszego powiatu przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez tyski Sanepid.

- Nie mamy potwierdzonego przypadku zakażenia, jednak wczoraj dwie osoby z naszego powiatu trafiły do szpitala zakaźnego w Tychach z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Mam nadzieję, że wyniki testów będą ujemne. Proszę, byśmy w spokoju oczekiwali na dalsze informacje - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przypomnijmy, że do utworzonego w ubiegłym tygodniu decyzją wojewody śląskiego izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju kierowane są osoby zakażone z terenu województwa, niewymagające hospitalizacji lub z podejrzeniem choroby, które nie mogą poddać się izolacji w domu.

Dbajmy o higienę i otoczmy opieką seniorów. Zostańmy w domach, bo to najlepszy sposób, by chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem.

grafika 7.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.