Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 21 stycznia 2020
  • 16 lutego 2020
  • wyświetleń: 23054

[ZDJĘCIA, WIDEO] Zatańczyli na rynku przeciwko przemocy wobec kobiet

14 lutego po raz ósmy w Polsce i na świecie ochotnicy zatańczyli i zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewczyn. W kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce, także w Pszczynie, kobiety i dziewczyny, mężczyźni i chłopcy, wspólnie, jednego dnia okazali swoją solidarność z kobietami i dziewczynami - grupą najbardziej narażoną na przemoc, najczęściej jej doświadczającą.

Zatańczyli na rynku, by zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet - 14.02.2020 · fot. Grzegorz Załucki


- W 2020 roku kontynuujemy temat zgody na kontakty intymne. Mówimy "Tylko TAK oznacza zgodę. Seks bez zgody to GWAŁT" - informują organizatorzy. Polska akcja odbywała się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.

Loading...


Pierwszego roku do akcji przyłączyło się 17 miejscowości, a w 2018 roku tańczyło i protestowało niemal 100! Za każdym razem w ramach happeningu poruszany jest trudny problem związany z przemocą wobec kobiet i/lub dziewcząt. - Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię - tłumaczą organizatorzy.

Nauka i próby choreografii odbywały się w sali ćwiczeń Stowarzyszenia "take tam...". Wielki finał wydarzenia odbył się w piątkowe popołudnie, 14 lutego na pszczyńskim rynku.

BM, ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.