pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 2730

Trwają przygotowania do pierwszego Pszczyńskiego Crossu Terenowego

Trwają przygotowania i zapisy do marcowych zawodów biegowych pod nazwą Pszczyński Cross Terenowy. To nowa propozycja Leszka Pławeckiego dla ludzi aktywnych. Pierwszy bieg - wiosenny - odbędzie się już 20 marca - w pierwszy dzień astronomicznej wiosny!

Pszczyński Cross Terenowy - trasy w okolicach Parku Zwierzyniec w Pszczynie
Pszczyński Cross Terenowy - trasy w okolicach Parku Zwierzyniec w Pszczynie. Zaprasza Leszek Pławecki · fot. Pszczyński Cross Terenowy / Facebook


Przeszkodą przy organizacji wiosennej edycji mogą być obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Biegacze liczą jednak na to, że impreza dojdzie do skutku. Tym bardziej, że w ostatnich dniach zniesiono część obostrzeń dotyczących uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Organizacja imprez terenowych pozwala na rezygnację ze startu wspólnego.

Czym jest Pszczyński Cross Terenowy? To w założeniu cykliczna impreza biegowa. Wytyczono 3 trasy o dystansach 10, 20 i 30 km. Wszystko odbywać się będzie w terenie - o każdej z czterech pór roku.
Projekt będzie miał ma na celu promocję szeroko rozumianej aktywności.

- Cztery razy do roku będziemy chcieli się spotykać w wybranej lokalizacji na terenie naszej pięknej pszczyńskiej ziemi i pokazywać ludziom te same, aczkolwiek zgoła inaczej wyglądające miejsca w każdej z pór roku /i] - mówi Leszek Pławecki. - [i]W dzisiejszych czasach ruch i sportowa rywalizacja są niezbędne dla naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Co roku wybierając inną lokalizację chcemy pokazać nie tylko lokalnym biegaczom, ale przyjezdnym sportowcom uroki gminy Pszczyna, czy powiatu pszczyńskiego. Będą to mniej znane miejsca, rzadko uczęszczane drogi itp.

Bieg skierowany jest praktycznie dla każdego, kto w jakiś sposób uprawia bieganie. Dla niego właśnie jest trasa 10 km. Dla wytrwałych przygotowana została trasa nieco dłuższa i urozmaicona widokowo wynosząca 20 km. A dla wytrwałych jest 30-stka z przeszkodami w postaci powalonych drzew i przejść przez leśne strumyki.

- Każdy znajdzie coś dla siebie - zdecyduje na co jest gotowy, z czym chce się zmierzyć - tłumaczy Leszek Pławecki.

Więcej o projekcie pisaliśmy w grudniu w artykule Pszczyński Cross Terenowy - nowy projekt biegowy Leszka Pławeckiego. Zapraszamy na stronę pszczyna-cross.pl/ oraz na Facebooka Pszczyńskiego Crossu Terenowego.

Zapisy na wiosenny bieg ruszyły już w grudniu. Zgłosić się do udziału można w serwisie Do Startu: zapisy.mktime.pl/pszczynski-cross-terenowy-cztery-pory-roku-wiosna-v5393

Wszyscy uczestnicy dostaną w pakietach okolicznościowe chusty i czapeczki!

Pszczyński Cross Terenowy

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.