pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 lipca 2019
  • wyświetleń: 8325

[ZDJĘCIA] W Górze, Wiśle Wielkiej i Kobiórze paliły się zboża i trawy

W niedzielę, 28 lipca strażacy kilkukrotnie byli wzywani do ugaszenia pożarów zbóż oraz traw.

Pożar zboża w Górze - 28.07.2019 · fot. OSP Miedźna


Strażacy prowadzili działania gaśnicze w Wiśle Wielkiej, Górze i Kobiórze. W Wiśle Wielkiej przy ulicy Hodowców ogień pojawił się przed godziną 14.00, podczas prac polowych. Wówczas doszło do zapłonu słomy na polu. W rezultacie spaliło się zboże oraz słoma wartości około 5000zł. Nie było zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi.

Tego samego dnia około godziny 21.35 w Górze przy ulicy Długiej z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru pszenicy. Spaleniu uległo ok 15 arów. Straty są w toku ustalenia. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Pożar łąki przy ul. Promnickiej w Kobiórze
Pożar łąki przy ul. Promnickiej w Kobiórze - 28.07.2019 · fot. OSP Kobiór


W Kobiórze doszło do pożaru łąki zlokalizowanej przy ulicy Promnickiej.

Jak podaje straż Łącznie spaleniu uległo niecałe 1,5 ha roślinności, jednak w związku z bezpośrednim sąsiedztwem zabudowań oraz lasów, konieczne było zaangażowanie do działań łącznie 17 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej.

- Ostrzegamy i kolejny już raz apelujemy: za ponad 90% pożarów roślinności odpowiadają ludzie! Uważaj, aby Twoja bezmyślność nie stała się przyczyną tragedii - apelują strażacy.

new, BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.