pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • 18 grudnia 2019
  • wyświetleń: 20104

Pożar w budynku wielorodzinnym. Zbiórka dla pogorzelców z Woli

W niedzielę, 15 grudnia w godzinach wieczornych w budynku mieszkalnym przy ulicy Lipowej w Woli wybuchł pożar. W jego wyniku jedna osoba trafiła do szpitala.

Zbiórka dla pogorzelców z Woli
Pożar w budynku wielorodzinnym w Woli - 15.12.2019


Do zdarzenia doszło około godziny 18.30. Ogień pojawił się na czwartym piętrze budynku mieszkalnego. Ewakuowano szesnaście osób. Jedna z lokatorek, kobieta w wieku 25 lat, z objawami podtrucia tlenkiem węgla została zabrana przez ratowników do szpitala.

Na ten moment nie wiadomo, co było źródłem pożaru. Wstępne ustalenia wskazują na miejsce, w którym stał komputer. Pokój, gdzie się znajdował, uległ bowiem całkowitemu spaleniu. Pozostałe 3 pokoje oraz kuchnia i łazienki zostały zniszczone częściowo, głównie okopcone przez wydobywający się dym. To, co tak naprawdę było przyczyną tego zdarzenia, już wkrótce wskaże opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Na chwilę obecną wiadomo, że to właśnie 25-latka jako pierwsza zauważyła dym i płomienie. Próbowała ugasić palący się sprzęt, lecz ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że musiała wraz z rodziną uciekać z mieszkania. Powiadomione służby zdecydowały również o ewakuacji sąsiadów. Po zakończeniu akcji gaśniczej, w której udział brało 5 zastępów straży pożarnej, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Pogorzelcy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Pożar zniszczył ich dobytek, dlatego znajomi zorganizowali zbiórkę w internecie. - Beata, Patrycja, Dagmara, Dawid i Łukasz zostali bez ubrań. Wszystkie pomieszczenia w ich mieszkaniu są zniszczone i wymagają remontu, nie ma mebli, sprzętów i całego tzw. "wyposażenia domu", czyli kołder, pościeli itp. Pomóżmy im wyremontować mieszkanie i wrócić jak najszybciej do siebie - czytamy na stronie zrzutki.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.