pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 grudnia 2019
  • 5 stycznia 2020
  • wyświetleń: 20513

[ZDJĘCIA, WIDEO] W Woli otwarto nowoczesny komisariat policji

W piątek, 3 stycznia uroczyście otwarto Komisariat Policji w Miedźnej z siedzibą w Woli. Jest to nowoczesny obiekt, mający służyć zarówno policji, jak i mieszkańcom.W uroczystościach uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Gaża, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, któremu towarzyszył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek. Wśród zaproszonych gości byli również reprezentujący Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka - jego doradca, generał w stanie spoczynku Tomasz Miłkowski, były Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor w stanie spoczynku Piotr Kucia, obecnie pełniący funkcję wiceprezydenta Miasta Bielsko-Biała, starosta pszczyński Barbara Bandoła oraz wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i zastępca Barbara Sopot-Zembok, wójt gminy Miedźna Jan Słoninka, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, duchowieństwo, media oraz zaproszeni goście.

Stronę policyjną reprezentowali Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie insp. Piotr Sidzina oraz jego zastępca mł. insp. Piotr Kost, naczelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kadra kierownicza pszczyńskiej komendy policji.

Uroczyste otwarcie komisariatu policji w Woli - 3.01.2020 · fot. pless.pl


Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie insp. Piotr Sidzina. Szef pszczyńskich policjantów w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za dotychczasowe starania i podkreślił, że dzięki nim była możliwa budowa tak nowoczesnej placówki. Zwrócił również uwagę na doskonalą lokalizację komisariatu i nowoczesne standardy, które spełnia budynek.

Następnie odbyło się przekazanie symbolicznego klucza Komendantowi Komisariatu mł. asp. Barbarze Witkowskiej i poświęcenie jednostki przez policyjnego kapelana.W związku z uroczystym otwarciem komisariatu, głos zabrał również I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz zaproszeni goście. Po części oficjalnej zaplanowano zwiedzanie siedziby komisariatu. W trakcie oprowadzania po obiekcie nowa Komendant zaznaczyła, jak istotne jest w dzisiejszych czasach zapewnienie komfortu pracy i stworzenie dogodnych warunków dla interesantów. Podkreślała, że dołoży wszelkich starań, aby jednostka, którą przyszło jej zarządzać, była kojarzona tylko z wysoką jakością pracy policjantów i tym samym stała się gwarancją bezpieczeństwa w gminie.

Uroczyste otwarcie komisariatu policji w Woli - 3.01.2020
Uroczyste otwarcie komisariatu policji w Woli - 3.01.2020 · fot. pless.pl


Rejon działania Komisariatu Policji w Miedźnej z siedzibą w Woli obejmuje całą gminę Miedźna tj. 6 miejscowości takich jak: Wola, Frydek, Miedźna, Gilowice, Grzawa, Góra. Komisariat Policji w Miedźnej z siedzibą w Woli mieści się przy ulicy Lipowej 8.

Prace budowlane ruszyły w marcu 2018 roku. Nowy komisariat został wybudowany na gruncie przekazanym przez władze gminy Miedźna. Budynek ma dwie kondygnacje, siedem pomieszczeń biurowych, trzy toalety, szatnię męską i damską, serwerownie, kotłownie, pomieszczenie sanitarne oraz socjalne, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie służbowe, a także garaż.

Budowa budynku administracyjnego wraz z garażami obejmowała również budowę wjazdu, dojść, parkingów, przyłącza mediów, ogrodzenia z bramą wjazdową i szlabanem, instalację monitoringu oraz oznakowanie obiektu i przyległego terenu. Inwestorem była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Loading...


Komisariat Policji w Miedźnej z siedzibą w Woli funkcjonował będzie w 15-etatowej obsadzie: komendant (1 etat), zespół kryminalny (2 etaty), zespół dzielnicowych (3 etaty), zespół patrolowo-interwencyjny (9 etatów). Etaty na potrzeby komisariatu zostały wyodrębnione ze struktur KPP w Pszczynie - 9 etatów oraz 6 etatów przekazanych przez KWP w Katowicach.

Do dyspozycji funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Woli przekazano pojazdy służbowe, tj. radiowóz nieoznakowany marki opel astra oraz dwa radiowozy oznakowane marki toyota.

ab, BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.