Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 1766

Darmowa mammografia w mobilnej pracowni w Pszczynie

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaprasza 25 marca na bezpłatne badania. Pracownia będzie działać w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Carrefour (ul. Bielska 24) w Pszczynie.

W 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane będą w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. W 2020 roku po raz pierwszy mogą uczestniczyć w nim panie z rocznika 1970. Warto zachęcić do badania bliskich w podobnym wieku.

W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także te, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna w Pszczynie 25 marca w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Carrefour (ul. Bielska 24).

Pacjentki są proszone o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Warto pamiętać, że tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

mobilna pracownia mammografii
fot. materiały promocyjne

ar

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.