Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 9702

#PszczynaSobiePomaga: lekcje on-line w czasie epidemii

Wprowadzony przez rząd stan epidemii znacznie ograniczył aktywność społeczeństwa. Wielu przedsiębiorców musiało zawiesić lub ograniczyć swoją działalność. Coraz więcej firm świadczących usługi edukacyjne przechodzi jednak na nauczanie on-line. To bardzo atrakcyjny sposób nauki, również dla najmłodszych. Które firmy w okolicy dają taką możliwość nauki?

Darmowe konwersacje w językach obcych on-line prowadzi ATH w Bielsku-Białej. Z konwersacji może skorzystać każdy, bez względu na wiek.

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wziąć udział w bezpłatnych konwersacjach on-line w językach angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zajęcia poprowadzą w ramach wolontariatu pracownicy i studenci (w tym obcokrajowcy) Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Rozmówki odbywać się będą za pomocą komunikatora Skype. Niezbędne jest posiadanie zainstalowanej aplikacji z własnym kontem, a także komputera (laptopa, tabletu, smartfonu) z mikrofonem oraz kamerą internetową. Czas trwania jednej indywidualnej konwersacji to ok. 20-30 minut.

Szczegółowe informacje i harmonogram:
www.whs.ath.bielsko.pl/2020/03/23/ath-pomaga-konwersacje-on-line-w-jezykach-obcych/

ath


Handy English Akredytowane Centrum Metody Teddy Eddie w Pszczynie proponuje Pogotowie językowe online z angielskiego dla dzieci. Centrum prowadzi nauczanie języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach od poniedziałku, czyli od 16 marca w grupach Teddy Eddie zostało wdrożone tymczasowe rozwiązanie zastępcze - lekcje wideo, które wraz z zestawem kursanta oraz aplikacją Plac Zabaw umożliwią dzieciom zachowanie kontaktu z językiem.

Nagrane lekcje będą przesyłane w formie linku przez szkołę językową. Nie będą to spotkania "na żywo", więc będzie możliwość odtworzenia nagrania w dogodnym czasie. Jeśli dzieci (szczególnie młodsze) poczują się znużone, można przerwać oglądanie i powrócić do niego w późniejszym terminie.

Szkoła zachęca rodziców, aby oglądali lekcje razem z dzieckiem. Pozwoli to, szczególnie młodszym dzieciom oswoić się z nową dla nich sytuacją, kiedy będą widzieć misia na ekranie monitora. Pod koniec każdej lekcji będzie forma 2-minutówki - czyli kilka słów skierowanych do rodzica/opiekuna z sugestiami wspólnych zabaw językowych z dziećmi w domu. To rozwiązanie pozwoli zminimalizować wpływ obecnej sytuacji związanej z epidemią na rozwój kompetencji językowych dzieci.

Loading...


Zajęcia online prowadzi też Handy English - Szkoła Języka Angielskiego z Piasku, które oferuje naukę języka angielskiego dla dzieci i młodzieży.

Loading...


Podobne rozwiązanie zaproponowało swoim kursantom również BEST Centrum Języków Obcych. Lekcje nie będą nagrywane - lektor poprowadzi zajęcia "na żywo" przy pomocy programów przeznaczonych do wideokonferencji.

- Naszym głównym celem jest utrzymanie ciągłości językowej, ponieważ nie chcemy znaleźć się w sytuacji, w której na nowo będziemy musieli nadrabiać braki związane z nieużywaniem języka obcego przez dłuższy czas - czytamy na stronie facebookowej szkoły.

Loading...


Zdalne kształcenie prowadzi też firma EDUMAX w zakresie:

  • Matematyka: pomoc w rozwiązywaniu zadań, powtórki do matury, egzaminu ósmoklasisty, bieżący materiał
  • Fizyka: pomoc w rozwiązywaniu zadań, powtórki, bieżący materiał
  • Chemia: pomoc w rozwiązywaniu zadań, powtórki, bieżący materiał


Forma prowadzenia zajęć: online
tel. 504032040
email: biuro.edumax@gmail.com

Zajęcia taneczne online swoim grupom proponuje Studio Movement, które stworzyło dla swoich podopiecznych program Edudance. W grupie zamkniętej w mediach społecznościowych publikuje materiały edukacyjne poruszające zagadnienia z dziedziny tańca (historii tańca, techniki, różnych form tańca, teatru tańca). Program został podzielony na grupy wiekowe zgodnie z planem pracy studia.
Edudance to program, którego głównym celem jest pobudzenie kreatywności i poszerzenie wiedzy o tańcu w warunkach domowych.

Loading...


---

Nauczycielu, korepetytorze, trenerze! Prowadzisz lekcje on-line w czasie epidemii? Zgłoś się do nas. Opublikujemy nieodpłatnie informację w artykule. Zachęcamy do przesłania nam wiadomości o możliwości skorzystania z usług on-line. Informacja zostanie bezpłatnie opublikowana na portalu. Wiadomości prosimy wysyłać na adres: redakcja@pless.pl.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do zjednoczenia się pod hasztagiem #PszczynaSobiePomaga. Będziemy śledzić posty w mediach społecznościowych oznaczone tym hasłem. Te, które będą dotyczyć podejmowanych przez pszczynian działań na rzecz innych, będziemy publikować na naszym portalu.

Pomysłodawcą i inicjatorem akcji #PszczynaSobiePomaga jest redakcja portalu pless.pl.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.