Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2020
  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8357

Powiat przekazał gminie Pszczyna działkę przy stadionie

Starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski podpisali akt notarialny, na mocy którego powiat w drodze darowizny przekazał gminie Pszczyna nieruchomość przy ul. Bogedaina. Działka zostanie wykorzystana na cele sportowe.

Powiat przekazał gminie Pszczyna działkę przy stadionie · fot. Powiat


Gmina Pszczyna wystąpiła do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego o nieodpłatne przekazanie części nieruchomości położonej w Pszczynie przy ul. Bogedaina, której trwałym zarządcą był Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Chodzi o działkę zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego o powierzchni 0,3026 ha. Rzeczoznawca wycenił wartość nieruchomości na 315 tys. zł.

- Zdecydowaliśmy o nieodpłatnym przekazaniu działki gminie celem powiększenia terenu Stadionu Miejskiego. Gmina przedstawiła nam koncepcję zabudowy, zgodnie z którą grunt zostanie zagospodarowany na cele sportowe, a konkretnie na boisko trawiaste i bieżnię rozgrzewkową. Z obiektów będą mogli bezpłatnie korzystać mieszkańcy, w tym uczniowie powiatowych szkół średnich - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Powiat przekazał gminie Pszczyna działkę przy stadionie
Powiat przekazał gminie Pszczyna działkę przy stadionie · fot. Powiat


W ubiegłym tygodniu doszło do podpisania aktu notarialnego, a wcześniej zgodę na nieodpłatne przekazanie działki w celu realizacji zadań własnych gminy z zakresu kultury fizycznej i turystyki, wyraziła w drodze uchwały Rada Powiatu Pszczyńskiego.

Koszty związane z przygotowaniem nieruchomości do zbycia oraz aktem notarialnym pokryła gmina Pszczyna. Jeżeli nieruchomość nie zostanie wykorzystana w ciągu trzech lat od daty zwarcia umowy, darowizna będzie podlegać odwołaniu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.