pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2021
  • wczoraj, 14:06
  • wyświetleń: 1743

Będą światła na przejściu w Woli przy szkole i przedszkolu

Powiat pszczyński wspólnie z gminą Miedźna przebuduje przejście dla pieszych na ul. Pszczyńskiej w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli i skrzyżowania z ul. Lipową. Przy przejściu dla pieszych zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna wzbudzana. Jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel.

przejście w Woli
Powstanie sygnalizacja świetlna na przejściu w Woli w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego · fot. powiat


Planowana jest także wymiana barierki chodnikowej, oznakowania pionowego oraz poziomego grubowarstwowego, doświetlenie oraz dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Powiat pszczyński na przeprowadzenie zadania stara się pozyskać dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przewidywany koszt zadania wyniesie ok. 170 tys. zł. Inwestycja zostanie wykonana przy współpracy z gminą Miedźna.

- Przebudowa przejścia dla pieszych znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i uspokojenie ruchu w rejonie szkoły podstawowej, przedszkola i przystanku autobusowego. To jedno z najbardziej uczęszczanych przejść w Woli, które służy także jako dojście do kościoła, ośrodka zdrowia oraz punktów usługowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa pieszych, dlatego w ubiegłych latach przy części przejść zamontowane zostały wyświetlacze prędkości rzeczywistej. Budujemy również wyniesione przejścia dla pieszych w rejonie placówek oświatowych. Kolejne powstaną niebawem - dodaje.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.